Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo

Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo

Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo

Vyrobiť si doma mydlo nie je vôbec zložité a môže to byť zábava pre celú rodinu. Mydlo je základná pomôcka v každej domácnosti. Berieme ho do ruky pri každej príležitosti. V dnešnej dobe je tuhé mydlo čoraz viac populárnejšie. Skúste si mydlo vyrobiť aj doma. Náš recept Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo vás prevedie krok za krokom celým preoces výroby mydla.

Na výrobu glycerínového mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa do mydla a kozmetiky alebo 100 % silica
tekutá farba do mydla
odstraňovač bubliniek na mydlo

Postup výroby mydla:

1. Glycerínová mydlová hmota je ideálny polotovar na domácu výrobu mydla. Mydlová hmota je mäkká, veľmi dobre sa krája a rýchlo roztápa. Pri výrobe mydla budete potrebovať hrniec s vriacou vodou a menšiu misku v ktorej budete mydlo roztápať. Glycerínová hmota na mydlo by sa mala roztápať vo vodnom kúpeli. Temperovanie je ideálny spôsob ako hmotu na mydlo roztopíte, predídete prevretie hmotu, nevznikne pena a nežiadúce bublinky.

Mydlové hmoty

2. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte pár kvapiek vône, aby mydlo aj krásne voňalo. Vôňa do mydla a kozmetiky sa pridáva po kvapkách. Odporúčané dávkovanie vône pri výrobe mydla a kozmetiky je max. 0,2 %. Použiť môžete aj 100 % silice do mydla a vyrobíte si tak mydlo s bylinkovou vôňou.

Vône do mydla

3. Na zafarbenie mydlovej hmoty sa najčastejšie používa tekutá glycerínová farba do mydla. Do roztopenej mydlovej hmoty okrem vône pridajte aj farbu. Intenzitu zafarbenia zvoľte podľa seba, podľa toho aká farba mydla sa vám páči. Pridajte pár kvapiek, zamiešajte a v prípade potreby pridajte ešte farbu.

Farby do mydla

4. Pripravenú, zafarbenú a prevoňanú mydlovú hmotu nalejte do formy. Na odlievanie mydla sa používajú silikónové formy. Ihneď ako hmotu do formy nalejete odporúčame použiť odstraňovač bubliniek. Na povrch mydla 2 – 3 nastriekajte a mydlo tak zbavíte malých bubliniek, ktoré pri liatí hmoty do formy vznikli.

Formy na mydlo

5. Teraz už len počkajte pár minút a mydlo vytiahnite z formy. Odliate mydlo musí byť úplne vytuhnuté, nesmie byť teplé a na dotyk mäkké. Tuhnutie mydla by nemalo trvať viac ako 20 minút. Záleží to však od veľkosti formy a tiež od teploty v miestnosti.

Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo
Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo

Takéto doma vyrobené mydlo môžete ihneď používať. Mydlová hmota na ideálne hodnoty PH preto mydlo vyrobené z glycerínovej hmoty nie je potrebné nechať dozrieť ako mydlá vyrábané z hydroxidu. Výhodou domácej výroby mydlo je predovšetkým to, že si vyrobíte mydlo podľa vlastních predstáv a vždy keď sa vám mydlo doma minie.

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si doma vyrobiť glycerínové mydlo páčil, sledujte aj náš blog kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody a recepty na výrobu mydla a kozmetiky. Tešíme sa na vás!

Ostatné návody na výrobu mydla

Pridaj komentár