Mydlová hmota priehľadná – rozdelenie a použitie

Mydlová hmota priehľadná

Mydlová hmota priehľadná – rozdelenie a použitie

Uvažujete nad domácou výrobou mydla? O mydlovej hmote však nemáte prehľad alebo neviete aký je medzi jednotlivými mydlovými hmotami rozdiel? Pripravili sme pre vás jednoduchý a prehľadný zoznam v ktorom sa dozviete všetky základné informácie o priehľadných mydlových hmotách. Mydlová hmota priehľadná – rozdelenie a použitie je článok ktorý by ste si mali prečítať, skôr ako sa vrhnete na domácu výrobu mydla a kozmetiky.

Priehľadná glycerínová hmota na výrobu mydla, rozdelenie a použitie priehľadných mydlových hmôt

Priehľadné mydlové hmoty, sú základné hmoty na výrobu mydla. Priehľadná glycerínová hmota na výrobu mydla je certifikovaná kvalitná surovina určená na domácu výrobu mydla a kozmetiky. Glycerín ktorý je v tejto hmote, zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni podráždeniu. Pri domácej výrobe glycerínových mydiel je vhodné mydlovú hmotu kombinovať s vôňou do mydla alebo použite 100 % silicu. Vhodný doplnok do mydla a kozmetiky sú sušené bylinky. Do roztopenej mydlovej hmoty pridávame aj tekuté farby do mydla, vďaka ktorým mydlovú hmotu zafarbíme. Vône, silice a tekuté farby pridávame vždy po kvapkách a dodržiavame odporúčané dávkovanie. Na odlievanie mydiel sú najvhodnejšie silikónové formy na mydlo.

Základné druhy a rozdelenie priehľadnej mydlovej hmoty

Glycerínová hmota na výrobu mydla a kozmetiky má vždy rastlinný základ. Mydlová hmota s glycerínom sa používa pri teplom procese výroby mydla. Medzi základné druhy priehľadnej mydlovej hmoty patria tieto glycerínové mydlové hmoty:

Priehľadná mydlová hmota Crystal ST

Je základná transparentná hmota určená na domácu výrobu mydla. Glycerínová hmota na výrobu mydla má rastlinný základ a nie sú v nej pridané ďalšie zložky. Transparentná hmota na mydlo (mydlová hmota) má nemá žiadnu vôňu a preto v nej vynikne pridaná silica alebo vôňa do kozmetiky. Táto priehľadná mydlová hmota má neutrálne pH 7,5 až 8,5 vyrobené mydlo preto môžete ihneď používať. Táto hmota je vhodná na bylinkové mydla. Pridané sušené bylinky v mydle krásne vyniknú.

Mydlová hmota Supertransparentná

Táto hmota je vysoko priehľadná vďaka čomu môžete dosiahnuť výrazné a jasné farby mydla. Vysoká priehľadnosť umožňuje zalievať rôzne dekorácie ako sú sušené bylinky, mydlové vločky, malé hračky alebo kozmetické glitre a trblietky. Mydlová hmota superpriehľadná je ideálna v kombinácii s tekutou farbou do mydla. Pridaním farby vytvoríte farebné ale stále priehľadné mydlá.

Mydlová hmota nerosiaca priehľadná NS

Táto mydlová hmota má rastlinný základ a môžete ju zafarbiť pomocou tekutých farieb do mydla. Na dosiahnutie sýtejšej a výraznejšej farby použite tuhý pigment alebo práškové farbivo do mydla a kozmetiky. Hmota je priehľadná ale môže byť až jemne krémová. Po roztopení je mydlová hmota nerosiaca priehľadná NS ale vždy číra a úplne priehľadná. Nerosiaca hmota je ideálnou na výrobu priehľadných mydiel do mydlových kytíc. Odoláva vlhkému prostrediu a mydlo vyrobené z tejto hmoty je odolné voči oroseniu, preto je táto hmota ideálna na mydlá do mydlových kytíc.

Mydlová hmota priehľadná, záver

Toto sú základné druhy priehľadných glycerínových mydlových hmôt na výrobu mydla. Tento priehľadný základ môže byť obohatený o rôzne zložky – oleje, kozmetické maslá, kozie mlieko alebo med. Viac o iných druhoch mydlových hmôt sa dočítate v pokračovaní nášho článku.

Mydlová hmota priehľadná - rozdelenie a použitie

Pridaj komentár