Návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom

Návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom

Návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom

Domáca výroba mydla je stále viac obľúbená. Vďaka kvalitným surovinám si viete vyrobiť mydlo presne podľa vašich požiadaviek a potrieb vašej pokožky. Toto glycerínové medové mydlo si určite veľmi rýchlo obľúbite. Kombinácia medu a bambuckého masla je nielen príjemne voňavá, ale pre vašu pokožku aj veľmi užitočná. Návod na výrobu mydla s medom je rýchly a pomerne nenáročný. Pripravte si všetky ingrediencie na výrobu mydla a môžete sa pustiť do výroby. Tento návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom je rýchly a jednoduchý a výrobo domáceho mydla vás prevedie krok za krokom.

Na výrobu glycerínového mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s medom
silikónová forma na mydlo
vôňa do mydla a kozmetiky alebo 100 % silica
tekutá farba do mydla
bambucké maslo
odstraňovač bubliniek na mydlo
– bublinková fólia
– 1 PL medu

Postup na výrobu mydla krok za krokom:

1. Pri výrobe tohto glycerínového mydla budeme používať hmotu na výrobu mydla s medom a nerafinované bambucké maslo. Toto sú dve základné zložky medového mydla. Hmotu a maslo dajte do nádoby a pridate 1 PL medu. Glycerínovú hmotu na výrobu mydla určite neroztápajte priamo na ohni ani v mikrovlnej rúre. Kvalitná mydlová hmota by sa mala roztápať vo vodnom kúpeli. Temperovanie je ideálny spôsob ako získať tekutú hmotu. Vo vodnom kúpeli vám hmota na mydlo nemôže zovrieť a teda vám nevznikne pena ani nežiadúce bublinky.

Mydlové hmoty

2. Na zafarbenie mydlovej hmoty sa najčastejšie používa tekutá glycerínová farba do mydla. Do roztopenej mydlovej hmoty  pridajte aj farbu. Pri výrobe tohto mydla použite žltú farbu mydla na svetlejší odtieň alebo hnedú ak chcete mydlo tmavšie. Mydlová hmota s medom má krásnu medovú farbu a odtieň si viete pridaním žltej alebo hnedej farby regulovať. Či už bude mydlo svetlejšie alebo tmavšie je len na vás. Farbu pridávajte po kvapkách, neprekračujte však odporúčané dávkovanie.

Farby do mydla

3. Do roztopenej mydlovej hmoty s medom a bambuckým maslom pridajte pár kvapiek vône, aby mydlo aj krásne voňalo. Vôňa do mydla a kozmetiky sa dodáva v praktickej fľaštičke s kvapkacím dávkovačom. Odporúčané dávkovanie vône pri výrobe mydla a kozmetiky je max. 0,2 %. Použiť môžete aj 100 % silice do mydla a vyrobíte si tak mydlo s vašou obľúbenou bylinkovou vôňou, s vôňou levadule alebo medovky.

Vône do mydla

4. Pripravte si formu na mydlo do ktorej dajte bublinkovú fóliu. Fólia slúži iba na vytvorenie bublinkového efektu na povrchu mydla. Pripravenú mydlovú hmotu nalejte do formy. Na odlievanie mydla sa používajú silikónové formy. Ihneď ako hmotu do formy nalejete, odporúčame použiť odstraňovač bubliniek. Na povrch mydla 2 – 3 nastriekajte a mydlo tak zbavíte malých bubliniek, ktoré pri liatí hmoty do formy vznikli.

Formy na mydlo

5. Teraz už len počkajte pár minút aby mydlo vytuhlo. Skôr ako mydlo z formy vyberiete, presvedčte sa, že je úplne vychladnuté. Ak je mydlo na dotyk ešte teplé a je mäkké určite ho z formy nevyberajte. Odliate mydlo musí byť úplne vytuhnuté. Tuhnutie mydla by zvyčajne nemalo trvať viac ako 20 minút. Záleží to však od veľkosti formy a tiež od teploty v miestnosti.

Výsledok:

Návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom
Návod na výrobu mydla z medu

Keď mydielko vyberiete odstráňte fóliu, mydlo nakrájajte na menšie kusy a môžete ho ihneď používať. Takéto doma vyrobené glycerínové mydlo z mydlovej hmoty má ideálne hodnoty PH a preto ho nie je potrebné nechať dozrieť ako je to pri mydlách vyrábaných procesom za studena.

Návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom – záver

Ak sa vám náš kreatívny Návod na výrobu medového mydla s bambuckým maslom páčil, sledujte aj náš blog kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody a recepty na výrobu mydla a kozmetiky. Tešíme sa na vás!

Ostatné návody na výrobu mydla

Pridaj komentár